Pouť na Říp vynesla již téměř 100.000 Kč. Projekt „Auto pro hospic“ stále pokračuje

Ředitel domácího hospice Vysočina Petr Hladík ušel za devět dní zhruba dvě stě osmdesát tisíc metrů, překročil čtyři řeky a na závěr si vyslechl hlasy zvonů v rotundě sv. Jiří na vrcholu Řípu. „První část svého úkolu jsem splnil na sto procent. Zdatně mě dotahují i dárci, kteří prostřednictvím mé výzvy na portálu darujme.cz, pokryli již téměř třicet procent částky potřebné na nákup nového auta pro Domácí hospic Vysočina. Všem ze srdce děkuji,“ uvedl Petr Hladík. 

Smyslem pouti na Říp bylo získat peníze na obměnu vozového parku, ale dalším cílem byla propagace domácího hospicové péče. „Šedesát sedm procent lidí si přeje zemřít doma mezi svými blízkými, ale jenom malé části se toto poslední přání vyplní. Svojí cestou jsem chtěl dát lidem vědět, že po celé naší republice působí organizace, které nabízejí péči o umírající v domácím prostředí.  A dokážou se postarat nejen o nemocného, ale jsou oporou i celé rodině,“ vysvětluje Petr Hladík.

Pouť na Říp zahájil Petr Hladík v  sobotu 21. dubna 2018 z nejvýše položené obce na Vysočině – Studnice a na vrcholu hory Říp stanul po devíti dnech v neděli 29. dubna 2018. Dárcovská výzva pokračuje až do 30. června 2018.

DÁRCOVSKÁ VÝZVA: https://www.darujme.cz/vyzva/1200468

FOTO: https://photos.app.goo.gl/mIRRzON7Fn15r3go2

VIDEO: https://youtu.be/KKb8gMaLm_gvvvvvvv

FACEBOOK: https://www.facebook.com/petr.hladik.376

MAPA: https://en.mapy.cz/s/2BsNk

Tisková zpráva