Pouť na Říp – beseda

Petr Hladík se vydal na téměř 300 km dlouhou pouť na horu Říp s cílem získat peníze na nákup nového auta pro Domácí hospic Vysočina.

Přijďte si poslechnout vyprávění a podívat se na fotky z cesty, která vedla kolem čtyř řek malebnou moravskou a českou krajinou.

 

Ředitel domácího hospice Vysočina Petr Hladík se vydal na pouť s cílem získat peníze na nákup nového auta. Za devět dní ušel zhruba dvě stě osmdesát tisíc metrů, překročil čtyři řeky a na vrchol Řípu vystoupil za zvuku zvonů z rotundy sv. Jiří. „První část svého úkolu jsem splnil na sto procent. Zdatně mě dotahují i dárci, kteří prostřednictvím mé výzvy na portálu darujme.cz, postupně přispívají na nákup nového auta pro Domácí hospic Vysočina. Všem ze srdce děkuji,“ uvedl Petr Hladík. 

Smyslem pouti na Říp bylo získat peníze na obměnu vozového parku, ale dalším cílem byla propagace domácího hospicové péče. „Šedesát sedm procent lidí si přeje 

zemřít doma mezi svými blízkými, ale jenom malé části se toto poslední přání vyplní. Svojí cestou jsem chtěl dát lidem vědět, že po celé naší republice působí organizace, které nabízejí péči o umírající v domácím prostředí.  A dokážou se postarat nejen o nemocného, ale jsou oporou i celé rodině,“ vysvětluje Petr Hladík.

Pouť na Říp zahájil Petr Hladík v  sobotu 21. dubna 2018 v nejvýše položené obci na Vysočině – Studnice a na vrcholu hory Říp stanul po devíti dnech v neděli 29. dubna 2018. Přijďte si poslechnout vyprávění Petra Hladíka o pouti na Říp a také o domácí hospicové péči. Beseda se uskuteční v úterý 19. června od 18:00 v Domě s pečovatelskou službou v Novém Městě, Žďárská 68. 

Stále můžete podpořit nákup nového auta pro hospic na  https://www.darujme.cz/vyzva/1200468 nebo přímo na místě prostřednictvím veřejné sbírky.

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY:

FOTO: https://photos.app.goo.gl/mIRRzON7Fn15r3go2

VIDEO: https://youtu.be/KKb8gMaLm_gvvvvvvv

FACEBOOK: https://www.facebook.com/petr.hladik.376