Charitativní ples Karneval v Riu vynesl 100.000 Kč

Místo plné slunce, tepla, rytmu samby a skvělé nálady. Tak velkolepé umí být Rio de Janeiro. A přesně takový byl i první ročník Charitativního plesu ve Žďáru nad Sázavou.

Ve stylu brazilského karnevalu se v sobotu 27. ledna 2018 nesl celý večer. Žďárský kulturní dům rozzářila pestrobarevná výzdoba a rytmická hudba v podání Tam Tam Batucada, Vibrasil Samba show a Timbre Music. Sálem poletovalo peří, bubenické paličky i odlesky kostýmů půvabných exotických tanečnic. Latinskoamerický tanec si ostatně mohli vyzkoušet všichni zájemci. Výuka samby byla totiž součástí bohatého programu. Pořadatelé navíc pro dokonalou iluzi karnevalu připravili pro návštěvníky barevné klobouky, boa a další třpytivé doplňky.
Karneval v Riu byl dle nadšených účastníků grandiózním vyvrcholením plesové sezóny. Celkovou spokojenost podtrhuje splnění cíle pořádajících firem DEL, HETTICH, GREMIS a TOKOZ, které se rozhodly věnovat výtěžek z celého večera Domácímu hospici Vysočina. Z rukou zástupců společností převzal na pódiu šek v hodnotě 100 000,- Kč ing. Petr Havlíček, ředitel společnosti.
Krásnou myšlenku spojit zábavu s dobročinností by zmíněné žďárské firmy rády zopakovaly i další rok.